Czerwiec 2017

Nowy system waterjet Mach 500 firmy Flow: milowy krok w solidności i wydajności

WEITERSTADT, Niemcy, czerwiec 2017 - Flow International Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania i produkcji wysokociśnieniowych obrabiarek do cięcia strugą wodno-ścierną, ogłosił dzisiaj wprowadzenie Mach 500, całkowicie nowego systemu waterjet, wyznaczającego nowy standard na rynku. Mach 500 łączy najnowszą architekturę i technologię waterjet z bogatym programem w zakresie serwisu i wsparcia. Głównymi obszarami zastosowania są obróbka metali takich jak aluminium, stal nierdzewna, miedź i mosiądz, materiały z kamienia syntetycznego i naturalnego oraz materiały kompozytowe, a także cięcie szkła i tworzyw sztucznych. Razem z najnowszą generacją oprogramowania FlowXpert® do trójwymiarowego modelowania bryłowego CAD/CAM i niedawno wprowadzonym 5-osiowym rozwiązaniem Compass™ do śledzenia konturu z czujnikiem kolizji, Mach 500 umożliwia poczynienie milowego kroku w szybkości, precyzji i niezawodności, znacznie zwiększając wydajność.

W systemie Mach 500 Flow udało się uzyskać podwójne przyspieszenie w porównaniu z poprzednimi modelami. Oznacza to redukcję czasu cyklu od 15 do 30 procent w porównaniu z Mach 3b, najlepiej sprzedającym się systemem waterjet tego przedsiębiorstwa na całym świecie. Do tego Mach 500 ma o 50 procent większy posuw o osi Z (305 mm) jak i podwójnie wysoką dokładność powtarzalności (0,03 mm). Nowoczesny układ elektryczny poprawia niezawodność całego systemu i zmniejsza stopień skomplikowania. Najnowsza generacja oprogramowania FlowXpert® do CAD/CAM umożliwia nie tylko projektowanie kompletnych modeli i podzespołów 3-D, ale także jednoczesne obliczanie optymalnych ścieżek cięcia.

Claus Herting, Dyrektor zarządzający Flow Europe wyjaśnia: „Przez ostatnie 40 lat zaprojektowaliśmy 12 generacji systemów do cięcia strugą wodno-ścierną. Z każdą generacją ulepszaliśmy istotne elementy, żeby ciągle zwiększać dokładność i szybkości cięcia. Mach 500 to nie tylko nowoczesny system waterjet. Łączy w sobie najnowocześniejsze technologie wiodących producentów układów napędowych i sterujących ze sprawdzoną technologią ultrawysokociśnieniową firmy Flow, a także oferuje bezkonkurencyjny program serwisu i wsparcia technicznego, którego celem jest maksymalizacja dyspozycyjności maszyny i produktywności zakładów naszych klientów."

James Jenson, Prezes Flow, dodaje: „Mach 500 różni się od innych obecnie dostępnych systemów do cięcia strugą wodno-ścierną. System jest szybszy, produkuje więcej części w znacznie krótszym czasie, niż jakakolwiek inna oferowana przez nas maszyna, a dzięki połączeniu postępowych technologii i serwisu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom zupełnie nowy wymiar jakości, wydajności i zdolności przerobowych."

Dzięki modułowej architekturze i licznym możliwościom konfiguracyjnym Mach 500 może być indywidualnie dopasowany do wymagań klienta. Dostępne są pompy w różnych technologiach i różne głowice tnące. Wszystkie typy pomp połączone są za pomocą EtherCAT, w celu rozszerzenia możliwości diagnozowania i zdolności wgrywania aktualizacji. Compass™, opcjonalne, oczekujące na zatwierdzenie patentowe, wieloosiowe urządzenie do śledzenia konturów, posiada zintegrowany czujnik kolizji i umożliwia precyzyjne cięcie nawet na nierównych powierzchniach. Serwis i wsparcie także mogą być dostosowane do specyficznych wymagań klienta. Opcje obejmują programy konserwacji zapobiegawczej i wymiany podzespołów układu wysokiego ciśnienia, szybką dostawę części zamiennych, pomoc techniczną oraz kompleksowy program szkoleniowo-rozwojowy.

Mach 500 jest natychmiastowo dostępny dla klientów na terenie Europy, a po raz pierwszy został przedstawiony szerszej publiczności na targach obróbki blach LAMIERA (www.lamiera.net), w Mediolanie, we Włoszech, w Maju 2017.

O firmie Flow International

Firma Flow International Corporation, spółka z grupy Shape Technologies, jest wiodącym dostawcą rozwiązań dla technologii produkcyjnych ultrawysokiego ciśnienia. Przedsiębiorstwo, jako światowy lider w dziedzinie technologii waterjet, dostarcza swoim klientom na całym świecie wysoce innowacyjne rozwiązania i wyjątkowe doświadczenia.

Flow Europe GmbH, spółka córka Flow International Corporation, z siedzibą w Weiterstadt w Niemczech i oddziałami na terenie Anglii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Czech i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zapewnia szybką pomoc techniczną i sprawną dostawę części zamiennych do klientów na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.FlowWaterjet.pl.

Kontakt

Birgit Radlinger
Marketing Communications Manager
Flow Europe GmbH
+49 (0)6151 3095-226
bradlinger@flowcorp.com