Wrzesień 2014

Szybsze i inteligentniejsze programowanie za pomocą FlowXpert 2015

Oprogramowanie nowej generacji

KENT, WA--(Marketwired - 23 września 2014) - Flow International Corporation, wiodąca na świecie firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji przemysłowych obrabiarek strumieniowych przeznaczonych do cięcia i czyszczenia powierzchni, poinformowała dzisiaj o programie FlowXpert 2015 - najnowszej wersji pakietu FlowXpert™. Wersja ta wprowadza istotne nowe możliwości w zakresie cięcia i modelowania ścieżki 3D, które zapewnią wyższą efektywność pracy przy jednoczesnej redukcji stopnia jej złożoności.

FlowXpert 2015 to kompleksowa platforma programowa 3D CAD/CAM, oparta na pakiecie inteligentnego oprogramowania 2D FlowMaster®. Platforma obejmuje Design oparty na Spaceclaim - zintegrowane z Flow Sequencer narzędzie do programowania 3D CAD/CAM. W nowej wersji zintegrowane narzędzia CAD/CAM stwarzają użytkownikom możliwość płynnego modelowania ścieżki cięcia. Integracja z Flow Sequencer zapewnia dodatkową elastyczność. Program został opracowany pod kątem procesu cięcia strumieniem wodnym, umożliwiając użytkownikom szybsze jego programowanie.

„FlowXpert jest wiodącym narzędziem programowym w branży obrabiarek strumieniowych” - mówi Alex Chillman, kierownik ds. platformy oprogramowania i cięcia we Flow International Corporation. „Integracja tych platform zapewnia użytkownikom jeszcze większą elastyczność w programowaniu i modelowaniu ścieżki, co przełoży się na ogromne korzyści zarówno w odniesieniu do produkcji podstawowych jak i złożonych części”.

Integracja oprogramowań została opracowana we współpracy z Spaceclaim. W realizacji tego przedsięwzięcia firma Flow w pełni wykorzystała swoje 40-letnie doświadczenie w zakresie technologii cięcia strumieniem wodnym. Użytkownicy otrzymają szybsze, inteligentniejsze, interaktywne oprogramowanie. Wykorzystując najlepsze praktyki Flow, takie jak porady w zakresie zastosowań strumienia wodnego, wiedzę na temat prędkości cięcia materiału, usprawnione algorytmy ścieżki i rozszerzone możliwości w zakresie dostosowania wejścia/wyjścia, program określa, jakie czynności należy wykonać w celu uzyskania optymalnego detalu. .

„Przy opracowywaniu FlowXpert 2015 uwzględnialiśmy głosy naszych klientów” - kontynuuje Chillman. „Końcowy wynik to inteligentniejszy system, który umożliwia wykonanie zadania w mniejszej liczbie kroków z użyciem bardziej intuicyjnych metod projektowania. Jest to kompleksowy, łatwy w użyciu program 3D, który każdy jest w stanie obsłużyć”.

Nowe oprogramowanie FlowXpert 2015 zawiera narzędzia znane obecnym użytkownikom tego pakietu przy zmienionym interfejsie w celu umożliwienia intuicyjnego programowania części 2D i 3D. Użytkownicy mogą teraz mogą zaprojektować część i ścieżkę, korzystając z tego samego programu. Możliwa będzie modyfikacja części bez jednoczesnej utraty ścieżki, przy czym integracja z Sequencer zapewni w większości przypadków automatyczną aktualizację ścieżki, uwzględniającą wprowadzone zmiany. Jest to funkcja, o którą bardzo upominali się klienci. Ponadto oprogramowanie będzie w stanie wykryć błędy w modelowaniu i ścieżce oraz zasugerować środki korekcyjne.

W programie FlowXpert dostępne są następujące nowe funkcjonalności:

  • Integracja CAD Design Spaceclaim z modułami CAM Flow Sequencer.
  • Analiza geometryczna uwzględniająca właściwości strumienia wodnego, co oznacza szybsze wykonanie części.
  • Narzędzia offsetowe 3D CAM.
  • Dostępna funkcja dostosowania wejścia/wyjścia; opcja wyboru wejścia/wyjścia z rozszerzonego katalogu.
  • Szybka, wszechstronna obróbka cienkiej blachy za pośrednictwem Spaceclaim.
  • Zaawansowane narzędzia do czyszczenia, które można dostosować do określonej obrabiarki strumieniowej.
  • Większy stopień zautomatyzowania dzięki opracowanej przez Flow funkcji inteligentnego modelowania ścieżki.
  • Możliwość zapisania modelu 3D jako części 2D.


FlowXpert 2015 będzie globalnie dostępny na początku 2015 r.

O firmie Flow International

Flow International Corporation to globalna produkcyjna firma technologiczna, dostarczająca na rynek światowej klasy produkty. Firma oferuje szerokiej bazie klientów przywództwo technologiczne oraz znakomite obrabiarki strumieniowe, zaspokajając potrzeby w zakresie procesów cięcia i przygotowania powierzchni, dostarczając wyśmienite rozwiązania w dziedzinie technologii cięcia strumieniem wody oraz zapewniając możliwości dynamicznego rozwoju klientów. Więcej informacji podano na stronie www.FlowWaterjet.com.

Kontakt z mediami

Colleen Carnagey
Relacje z mediami
Flow International 
253-850-3500 
ccarnagey@flowcorp.com