Grudzień 2014

Technologia strumienia wodnego Flow to optymalne narzędzie do cięcia płyt Neolith

KENT, WA--(Marketwired - 22 grudnia 2014 r.) - Flow International Corporation, wiodąca na świecie firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji przemysłowych obrabiarek strumieniowych przeznaczonych do cięcia i czyszczenia oraz firma TheSize, producent płyt Neolith, wspólnie ogłosili, że technologia strumienia wodnego stanowi idealną metodę cięcia kompaktowych powierzchni spiekanych Neolith zarówno w przypadku zastosowań na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Neolith to twarda spiekana powierzchnia, której cięcie i obróbka wymagają zastosowania zaawansowanych i uniwersalnych metod. Neolith stosowany jest często do budowy blatów i podłóg oraz jako okładzina lub materiał na elewacje. „W przypadku płyt Neolith technologia opracowana przez Flow jest bezcenna” - mówi Daniel Sanchez, kierownik handlowy w TheSize. „Delikatna precyzja i łatwe w obsłudze urządzenia sprawiają, że nasi wytwórcy mają pozytywne doświadczenia w zakresie obróbki tego produktu”.

Podczas gdy płyty Neolith można poddawać obróbce stosując rozmaite metody, systemy strumieniowe Flow zapewniają unikatową elastyczność i możliwość tworzenia otworów na zlewy lub kurki czy ozdobnych detali. Technologia Flow pozwala bezproblemowo ciąć zarówno blaty jak i precyzyjne elementy ozdobne.

Neolith

Marka Neolith, należąca do hiszpańskiej firmy TheSize, jest owocem prowadzenia nowoczesnych prac rozwojowo-badawczych. Jest to w 100% naturalny produkt, w skład którego wchodzą takie surowce jak glina, skaleń, krzemionka i naturalne tlenki minerałów i który podlega recyklingowi. Neolith charakteryzuje się prawie zerową porowatością, co sprawia, że jest to produkt higieniczny, odporny na plamy, łatwy w czyszczeniu i nieprzepuszczalny dla środków chemicznych. Ponadto jest on odporny na zużycie, zadrapania i wysokie temperatury, a jego barwy, ze względu na to, że są naturalne, nie ulegają zmianom wskutek działania promieni słonecznych. Neolith jest produktem lekkim i łatwym w instalacji, co sprawia, że praktycznie można go użyć do dowolnych zastosowań wewnątrz lub na zewnątrz budynków mieszkalnych.

O firmie Flow International

Flow International Corporation to globalna produkcyjna firma technologiczna, dostarczająca na rynek światowej klasy produkty. Firma oferuje szerokiej bazie klientów przywództwo technologiczne oraz znakomite obrabiarki strumieniowe, zaspokajając potrzeby w zakresie procesów cięcia i przygotowania powierzchni, dostarczając wyśmienite rozwiązania w dziedzinie technologii cięcia strumieniem wody oraz zapewniając możliwości dynamicznego rozwoju klientów. Więcej informacji podano na stronie www.FlowWaterjet.com.

Kontakt z mediami

Colleen Carnagey
Relacje z mediami
Flow International 
253-850-3500 
ccarnagey@flowcorp.com