Września 2016

Przedstawiamy Compass: Rewolucyjne śledzenie konturu dla wycinania strugą wodno-ścierną, wyjątkowa dokładność części

KENT, Waszyngton, 12 września 2016 – Flow International Corporation - światowy lider w dziedzinie projektowania i produkcji wysokociśnieniowych obrabiarek strumieniowych do cięcia strugą wodno-ścierną - ogłosił dzisiaj wypuszczenie na rynek systemu Compass™ - najbardziej precyzyjnego w branży rozwiązania do śledzenia konturu z czujnikiem kolizji. To oczekujące na zatwierdzenie patentowe rozwiązanie zapewni klientom firmy Flow możliwość uzyskania części o największej precyzji, bez względu na warunki środowiskowe. Compass dostosowuje automatycznie, w czasie rzeczywistym, wysokość głowicy tnącej, umożliwiając precyzyjne cięcie materiału nieodprężonego lub o nierównej powierzchni. Stosowany w urządzeniu czujnik kolizji chroni maszynę przed uszkodzeniami i przestojami w pracy.
 

„Compass to nowe, rewolucyjne narzędzie, które umożliwia naszym klientom wycinanie części charakteryzujących się najwyższą dokładnością nawet w sytuacji, gdy powierzchnia materiału nie jest płaska” - mówi David Crewe, starszy wiceprezes działu inżynierii. „Wiemy, że płaski materiał często w rzeczywistości taki nie jest. Materiał, zwłaszcza stal nierdzewna, może być początkowo płaski a potem może wypaczać się podczas cięcia, w miarę odpuszczania istniejących naprężeń. System Compass utrzymuje poprawny odstęp głowicy tnącej od materiału. Nasi klienci zawsze mogą liczyć na precyzyjne cięcie.“
 

Radykalnie nowe rozwiązanie zastosowane w urządzeniu Compass eliminuje problemy związane ze stosowanymi dzisiaj, tradycyjnymi systemami śledzenia konturu. Jeżeli w trakcie cięcia strugą wodno-ścierną nie jest utrzymywana właściwa odległość, wycięta część będzie obarczona błędami wymiarowymi. Oczekujący na zatwierdzenie patentowe przegub Cardana zapewnia automatyczne dostosowywanie urządzenia Compass do rzeczywistej płaszczyzny materiału oraz zachowanie idealnej odległości odsunięcia zarówno w przypadku cięcia 2D, jak i cięcia skośnego 3D. Compass wyposażony jest w czujnik kolizji, który zatrzyma maszynę w przypadku dotknięcia do zacisku lub do przedmiotu obrabianego przed uszkodzeniem maszyny lub przeszkody. Funkcje precyzyjnego śledzenie konturu i wykrywania kolizji przez Compass zapewniają bezstresową eksploatację i precyzyjne cięcie.
 

Istotne funkcje to:
 

  • Precyzyjna funkcja śledzenia konturu w wielu osiach z oczekującym na zatwierdzenie patentowe rozwiązaniem opartym na odniesieniu do punktu środkowego narzędzia
  • Wykrywanie kolizji w celu zapobieżenia uszkodzeniu maszyny, zacisków lub wycinanych części
  • Modernizacja obecnego systemu Dynamic XD w urządzeniach Mach 4
  • Możliwość szybkiego usunięcia bez użycia narzędzi

O firmie Flow International

Flow International Corporation, firma należąca do Shape Technologies Group, jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie wysokociśnieniowych procesów produkcyjnych. Jako światowy lider w dziedzinie technologii strumieniowych, dostarcza ona innowacyjne rozwiązania i światowej klasy produkty dla szerokiej bazy klientów. Więcej informacji podano na stronie www.FlowWaterjet.pl.