Kwestie związane z ciśnieniem

Maszyny do cięcia wodą tną za pomocą ponaddźwiękowego strumienia wody. Jedynym sposobem, aby zwiększyć prędkość strumienia wody jest podniesienie ciśnienia. Gdy ciśnienie wzrasta, zwiększa się prędkość strumienia, zapewniając większą gęstość mocy cięcia. Czym jest gęstość mocy cięcia?

 

Obejrzyj video Pobierz oficjalny dokument

Pompa strumienia wody

Pompa jest jej sercem

 

Pompa jest sercem maszyny do cięcia strumieniem wody. Przy jej użytku sprężona woda  jest ciągle dostarczana do głowicy tnącej i przekształcana w ponaddźwiękowy strumień wody.

HyperPressure

Zwiększenie ciśnienia zwiększa znacznie  wydajność cięcia.

 

Szybsze cięcie

Prędkość cięcia wzrasta niezależnie od materiału i grubości wraz z wyższym ciśnieniem,  gdy parametry głowicy tnącej są utrzymywane na stałym poziomie.

Zwiększanie produktywności

Od kamienia do aluminium, od stali do egzotycznych kompozytów, zwiększenie prędkości cięcia o 30-50% jest wynikiem przyśpieszenia strumienia ściernego do najwyżej możliwego poziomu.

Uzyskane wyniki

Wyższa prędkość cięcia oznacza, że więcej części może być poddanych cięciu, a wydajność każdego warsztatu wzrośnie. Od produkcji dla własnego użytku do produkcji na zamówienie i zakontraktowanych na zasadzie podwykonawstwa warsztatów; możemy osiągnąć więcej w krótszym czasie.
 

Prędkość strumienia wody

Maszyny do cięcia wodą tną stosując prędkość strumienia wody.

 

Jak osiągnąć prędkość? Dzięki wysokiemu ciśnieniu wody.

Zwykła woda z kranu jest filtrowana i przenoszona do pompy pod ciśnieniem ~4100 do 6400 barów. Woda pod ciśnieniem płynie do głowicy tnącej ostrożnie, zapobiegając rozprzestrzenianiu się w obrębie instalacji wodnej, aby utrzymać ciśnienie. W głowicy tnącej, woda przechodzi przez mały otwór co wytwarza ponaddźwiękowy strumień wody.

Całe ciśnienie jest zmieniane w prędkość , w tej chwili gdy woda wydostaje się na zewnątrz tego małego otworu. Im większe ciśnienie, tym większa prędkość strumienia.

 

Przeszukaj słownik strumienia wodnego

Dowiedz się o wszystkich faktach. Rozszerz swoją wiedzę o strumieniu wody korzystając ze słownika