Korzyści z cięcia strumieniem wody

Technologia cięcia strumieniem wody, ze względu na swoją wszechstronność i łatwość obsługi, jest jedną z najszybciej rozwijających się technologii głównych procesów maszynowych na świecie. Zastosowanie cięcia strumieniem wody pozwoli uzyskać wiele korzyści i doda nowe możliwości do każdego warsztatu.

Wszechstronność jest naszą największą zaletą.

Ścierny strumień wody tnie materiały o grubości od 4 mm do 25,40 cm, o małej i dużej objętośi. Bez względu na to, czy codziennie tniesz ten sam materiał czy zmieniasz je w celu zaspokojenia potrzeb klientów, maszyna do cięcia wodą od Flow pomoże osiągnąć oczekiwane wyniki.


Maszyna do cięcia wodą jest optymalną obrabiarką bez względu na zastosowanie. Dlaczego? Zastosowanie cięcia strumieniem wody, poza jego najwyższą wszechstronnością, zapewnia trzy główne korzyści.

Proces cięcia na zimno

Umożliwia uniknięcie niekorzystnego wpływu wysokich temperatur lub naprężenia na poddawane cięciu materiały.

Satynowo gładkie krawędzie

Umożliwia bezpośrednie zakończenie obróbki części bez potrzeby dodatkowego wykańczania.

Minimalna szczelina

Minimalna szczelina i wysoka dokładność w połączeniu ze zdolnością do cięcia praktycznie każdego materiału zwiększa możliwości obróbki.


Najczęściej technologia cięcia strumieniem wody wykorzystywana jest w przemyśle:

lotniczym

samochodowym

energetycznym

ropy i gazu

transportowym

rolniczym

jak również w architekturze

i twórczości artystycznej

Prostota cięcia strumieniem wody

Maszyna do cięcia wodą od Flow zapewnia łatwość cięcia różnego rodzaju materiałów. Konfiguracja i instalacja są gotowe w ciągu zaledwie kilku minut. Bez względu na kształt, rozmiar lub materiał, nasze oprogramowanie ułatwia wykonanie zadania. Dowiedz się więcej o oprogramowaniu strumienia wody Flow.

 

Sprowadź pracę spowrotem do twojego zakładu

Przejmij kontrolę i sprawdź, czy otrzymałeś najlepsze jakościowo części oraz możliwość wykonywania każdej pracy samodzielnie.

Cięcie materiałów bez względu na ich rodzaj

Korzyścią zastosowania technologii cięcia strumieniem wody przez twój zakład będzie uzyskanie nierównanej wszechstronności.

Uproszczenie procesu

Technologia cięcia strumieniem wody pozwoli na szybsze wykonanie pracy, dzięki bardzo szybkiemu oprogramowaniu i ustawieniu urządzenia.

Dokładność

Dokładność strumienia wody zaczyna się od stabilności stołu, a kończy na regulacji strumienia wody. Dowiedz się więcej na temat charakterystyki dokładności cięcia.

 

Maszyny Flow wytwarzają części z bardzo dokładną tolerancją, niektóre nawet z tolerancją do 0,025 mm. Typowy zakres tolerancji części przy cięciu strumieniem wody to 0.0762 mm oraz 0.127 mm. Materiały o grubości większej niż 2,54 cm, pozwalają na wycięcie części od +/- 0,12 do 2,5 mm.

Tolerancje znacznie się różnią zależnie od producenta ze względu na różnice w technologii sterowania oraz konstrukcji maszyny.

Korzyści dla środowiska

Cięcie strumieniem wodnym to proces cięcia na zimno, który eliminuje tworzenie się żużla i popiołu - niekorzystne skutki cięcia występujące podczas stosowania plazmy i lasera.

Ponadto, zarówno granat używany w technologii cięcia abrazyjnego, jak i woda, nadają się do użytku wtórnego.